Początek miesiąca trwały prace inwentaryzacyjne majątku gminnego.
5 styczeń – zostaje dobudowana konstelacja artystyczna, postaci „Trzech Króli” do istniejącej już „Szopki Betlejemskiej” na skwerku „seniora”. W ten sposób została zamknięta cała koncepcja bożonarodzeniowej dekoracji. Prosta forma, skromna i jednocześnie wymownie podkreślająca ten okres.
8 styczeń – na hali sportowej przy gimnazjum w Dobrej odbyła się 10 – ta edycja Festiwalu Piosenki Bożonarodzeniowej. Przy profesjonalnym nagłośnieniu, które zapewnił Nowogardzki Dom Kultury, 3-osobowe jury oraz licznie zgromadzona publiczność dopingowali występy młodych utalentowanych artystów, ich wystrój, choreograficzne układy, kunszt artystyczny. W festiwalu uczestniczyli reprezentanci z kilkunastu ościennych gmin. Całą imprezę zorganizowali: Zespół Placówek Oświatowych, Urząd Miejski w Dobrej.
11 styczeń – spotkanie robocze w firmie „Leman” dotyczące powstania kompleksu handlowego. W spotkaniu wzięli udział inwestorzy, projektant Marcin Fiuk oraz ze strony gminy asystent burmistrza Tomasz Krzyżanowski. Procedura pozwolenia na budowę, wstrzymana z powodu braku pozwolenia wodno – prawnego, zostanie ponownie uruchomiona. W momencie wydania pozwolenia wodno – prawnego z Wydziału Ochrony Środowiska w Łobzie cała dokumentacja projektowa ponownie zostanie złożona w Wydziale Architektury i Budownictwa. Taką deklarację złożył projektant. Uzupełnienie materiału projektowego wiąże się z brakiem spójności w interpretacji elementów projektu pomiędzy biurem projektanckim a starostwem. Według deklaracji pana Fiuka dokumentacja zostanie złożona do końca tego miesiąca. Gmina na bieżąco monituje cały proces tej inwestycji.
14 styczeń –
· spotkanie w Sali konferencyjnej UM w Dobrej z przedstawicielami Nadleśnictwa Nowogard. W spotkaniu uczestniczyli: nadleśniczy Tadeusz Piotrowski, leśniczy Cezary Kiełek, burmistrz, asystent oraz reprezentanci społeczeństwa w składzie: Małgorzata Jońca, Małgorzata Cieślak, Dorota Kerner, Piotr Łukasiuk, Piotr Pazdan oraz Przemysław Kerner. Spotkanie dotyczyło inicjatyw zagospodarowania Szlaku Olbrzymów jak również opracowania tzw. mapy drogowej, uwzględniającej poszczególne elementy trasy. Podkreślić należy, iż obecnie współpraca
z Nadleśnictwem Nowogard przebiega wzorcowo, z czego jesteśmy bardzo zadowoleni.
· spotkanie w siedzibie Enea w Goleniowie dotyczące planów inwestycyjnych gmin z regionu energetycznego, na lata 2017 – 2022.
18 styczeń – zostało wystosowane oficjalne pismo do Zarządu Dróg Powiatowych w Łobzie o podjęcie inwestycji polegającej na budowie chodnika w ciągu drogi powiatowej – wzdłuż ulicy Reymonta, na całej jej długości. Głównym powodem tej interpelacji jest bezpieczeństwo dzieci, które codziennie (przynajmniej dwa razy) przemieszczają się na tej ulicy idąc do szkoły.
19 styczeń – przedstawienie jasełkowe w przedszkolu, w wykonaniu naszych maluszków, które z uwagą i wielką satysfakcją obserwował burmistrz wraz z rodzicami.
20 styczeń – burmistrz uczestniczy w wyjazdowym zarządzie grupy R – XXI w Golczewie.
21 styczeń – wizja lokalna na Szlaku Olbrzymów, w której uczestniczą przedstawiciele Nadleśnictwa Nowogard m.in. Kazimierz Dekański (z – ca nadleśniczego), pan Czarek Kiełek, Dorota Kerner, Piotr Pazdan oraz przedstawiciele Urzędu Miejskiego. Ciekawostką jest fakt, jaki miał miejsce w czasie powrotu, w pewnym momencie na dukcie leśnym, na ogromnym świerku pojawił się majestatyczny orzeł bielik. Ku zdziwieniu wszystkich zebranych obserwował bacznie naszą reakcję. Było to niecodzienne zdarzenie, zwłaszcza na tym terenie. Swojego podziwu nie kryli nawet leśnicy. Tym oto sposobem historia zatoczyła koło, tak można tłumaczyć skojarzenie tego faktu z legendą dotyczącą półwyspu na Szlaku Olbrzymów o nazwie „Żurawi Ostrów”. Dlaczego? Zachęcam do lektury – książka Zbigniewa Milera „Dobre Miasteczko” wyjaśni Państwu tą hipotezę.
25 styczeń – odpowiedź z ZDP Łobez dotycząca budowy chodnika na ul. Reymonta. Z treści pisma wynika, że 2016 r. zostanie opracowana koncepcja budowy w/w chodnika z możliwością realizacji w roku 2017, po uprzedniej akceptacji przez Zarząd Powiatu.
26 styczeń – powstaje projekt koncepcyjny zagospodarowania Szlaku Olbrzymów.
27 styczeń – doraźna kontrola Najwyższej Izby Kontroli dotycząca dowozu dzieci do placówek oświatowych.
29 styczeń – XIV sesja Rady Miejskiej w Dobrej (relacja w dalszej części biuletynu).
W miedzyczasie – podejmowane są działania u konserwatora zabytków, mające na celu zwolnienie z opłaty za częściową renowację korony murów ruin zamku, jak również rozwiązania problemu dotyczącego terenów po PKP, które częściowo znajdują się na liście konserwatora zabytków.
Przygotował:
Tomasz Krzyżanowski
TELEFONY ALARMOWE:
Pogotowie Ratunkowe |
999 |
Straż Pożarna |
998 91 39 74 026 91 39 70 944 |
Policja w Dobrej fax Policja - Łobez Dyżurny |
91 56 15 572 91 56 15 575 997 91 56 15 511 |