Jesteś aktywna?
Działasz w organizacjach pozarządowych?
Interesujesz się życiem publicznym, samorządnością lokalną?
A może dopiero chcesz zacząć działać i nie wiesz jak?
Jeśli na chociaż jedno pytanie odpowiedziałaś: "tak" to znaczy, że nasz projekt "Zachodniopomorskie Liderki" skierowany jest właśnie do Ciebie!
Klub SEL, dzięki dofinansowaniu z Funduszu Inicjatyw Obywatelskich, serdecznie zaprasza się dwudniowe warsztaty z działalności społeczno-politycznej dla kobiet.
Warsztaty w Łobzie odbędą się 7-8 lipca 2014 w godz. 10.00-16.00.
Miejsce: Stowarzyszenie "Współistnienie" Centrum Integracji Publicznej "Od Nowa", ul. Drawska 6, 73-150 Łobez
Formularz zgłoszeniowy: https://docs.google.com/forms/d/1ASNSaaQ5pIeGvaCET43LPiQ-3Bwpslb90iREw9zapMg/viewform
Serdecznie zapraszamy!
Członkinie stowarzyszenia Klub SEL
*Warunkiem udziału w projekcie jest ukończenie 18 roku życia.
O projekcie
Zachodniopomorskie Liderki to projekt skierowany do kobiet.
Jego celem jest pobudzenie kobiet z województwa zachodniopomorskiego do działalności społecznej i publicznej.
Obecnie udział kobiet w polskim życiu społecznym i publicznym nie jest na tyle wysoki, aby skutecznie reprezentować ich interesy. Pomimo, iż art.33 konstytucji RP stanowi, iż: „Kobieta i mężczyzna w Rzeczypospolitej Polskiej mają równe prawa w życiu rodzinnym, politycznym, społecznym i gospodarczym” każdego dnia pojawiają się informacje oraz wyniki badań, z których wynika, że udział mężczyzn w świecie polityki i biznesu jest wciąż znacznie wyższy niż udział kobiet.
Aby zmienić obecną sytuację i uaktywnić kobiety w ich działalności społecznej i publicznej w ramach projektu „Zachodniopomorskie Liderki” zostaną przeprowadzone dwudniowe warsztaty w 11 powiatach województwa zachodniopomorskiego.
W trakcie warsztatów uczestniczki opracują koncepcję lokalnego Dnia Aktywności, który zostanie przez nie w ramach projektu zorganizowany jako efekt zdobytej wiedzy i początek aktywności.
Więcej informacji nt. projektu można uzyskać pod adresem e-mail: szkola@euroliderki.pl lub pod numerem telefonu: 600 443 565.
Program warsztatów
„Zachodniopomorskie Liderki”
Dzień 1
10.00-13.00 Warsztaty aktywności społecznej, prowadząca: Dorota Korczyńska
13:00-16.00 Władza-czyli co? -warsztat liderski, prowadząca: Anna Kornacka
Dzień 2
10:00-13:00 Warsztaty marketingu politycznego, prowadząca: Anna Kornacka
13:00-16:00 Chcę czy muszę?- warsztat komunikacji dla liderek, prowadząca: Anna Kornacka
Sylwetki prowadzących:
Anna Kornacka
Pedagożka, doradczyni personalna, trenerka biznesu. Prezeska zarządu Związku Pracodawców Pomorza Zachodniego Lewiatan i członkini Rady Głównej Konfederacji Lewiatan. Aktywnie działa w ramach licznych organizacji społecznych. Jest inicjatorką i prezeską Stowarzyszenia Kobiety dla Szczecina i Regionu, wiceprzewodniczącą Wojewódzkiej Komisji Dialogu Społecznego, członkinią Instytutu Niemiec i Europy Północnej.
Wykładowczyni akademicka i autorka wielu publikacji na temat szeroko pojętej władzy oraz przedsiębiorczości kobiet. Jest także właścicielką firmy szkoleniowej oraz inicjatorką pierwszych w Polsce studiów podyplomowych adresowanych wyłącznie do kobiet pod nazwą Szkoła EuroLiderek. Obecnie SEL to oferta integracyjno-edukacyjna dla liderek z całej Polski, zajęcia prowadzone są w dwóch ośrodkach – w Szczecinie i Warszawie.
Jako jedna z nielicznych kobiet w Polsce ma swoim dosier doświadczenie bycia przewodniczącą partii politycznej (2007 – 2010 Przewodnicząca Partii Kobiet)
Członkini Rady Programowej i Komitetu Organizacyjnego pierwszego Kongresu Kobiet Polskich. Polka Roku 2008 w plebiscycie „Gazety Wyborczej” (wg czytelniczek i czytelników „Wysokich Obcasów”).
Dorota Korczyńska
Politolożka, absolwentka Uniwersytetu Szczecińskiego, gdzie specjalizowała się w zakresie Integracji Europejskiej. Ukończyła studia podyplomowe w zakresie Zarządzania projektami UE na Wydziale Zarządzania i Ekonomiki Usług US. Jest też absolwentką elitarnej i prestiżowej Szkoły Euroliderek.
Pracuje jako Główna Specjalistka w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Zachodniopomorskiego, gdzie zawodowo i z pasji zajmuje się funduszami unijnymi i rozwojem regionalnym.
Jest też Wiceprzewodniczącą Szczecińskiej Rady Działalności Pożytku Publicznego. W 2012 roku wraz z kolegami założyła Stowarzyszenie „Rodzice dla Szczecina”. Od wielu lat aktywnie działa społecznie na rzecz rodziców i oświaty. Na co dzień wspiera rodziców i pracowników oświaty m.in. poprzez weryfikację i kontrolę działań władz Szczecina w zakresie oświaty. Za swoją działalność została uhonorowana licznymi wyróżnieniami, m.in. tytułem „Szczecinianka Roku 2012” oraz ogólnopolskim Stypendium dla Inspirujących Liderek firmy Intel.
W 2014 roku jako kandydatka bezpartyjna wystartowała w wyborach do Parlamentu Europejskiego, zdobywając poparcie wyborców w dwóch województwach.
Opisy warsztatów:
Warsztaty aktywności społecznej
Pomóc innym? Ale tak za darmo? Co z tego będę miała? Czy naprawdę warto działać w organizacjach?
Udowodnimy Wam, że jeśli traficie na odpowiednią organizację, to pochłonie ona Wasz wolny czas i da spełnienie wynikające z pomagania innym i możliwości samorozwoju. Niezależnie od tego, czy zaangażujecie się w pomoc w hospicjach, czy też wspomożecie organizację jakiegoś festiwalu, zdobędziecie nowe, bezcenne doświadczenia.
Podczas warsztatu podzielimy się z Wami swoją wiedzą i doświadczeniem z prowadzenia działalności społecznej. Pokażemy podstawy prawne, źródła finansowania oraz codzienność organizacji.
Wspólnie przeprowadzimy case study. Zaplanujemy akcję społeczną w konkretnej sytuacji problemowej.
Założenia programu:
1. Rodzaje działalności społecznej
2. Podstawy prawne działalności społecznej
3. Jak założyć organizację pozarządową? Jaką formę wybrać?
4. Finansowanie działań społecznych - źródła, formy i możliwości
5. Praktyczne przykłady działalności społecznej
6. Działalność społeczna na co dzień - media tradycyjne i społecznościowe, kontakty z władzami i innymi organizacjami, możliwości i ryzyka działalności społecznej
6. Tworzenie własnej akcji społecznej - ćwiczenia praktyczne
Władza, czyli co? – warsztat liderski
Na warsztatach przedyskutujemy psychologiczne, socjologiczne i prawne aspekty władzy – władzy szeroko pojętej
Od jaskini do współczesności – przeanalizujemy kształtowanie się układów władzy, szczególnie w kontekście płci i relacji międzyludzkich.
Zbadamy swoje mocne i słabe strony, ułatwiające / utrudniające pełnienie roli przywódczej. Nauczymy się wzmacniać te cechy, które pomagają nam osiągać cel. Podczas zajęć każda z Uczestniczek będzie mogła zbudować indywidualna mapę celów.
Program:
a) atawistyczne teorie władzy;
b) władza – pokusy i zagrożenia;
c) tożsamość społeczna – przywództwo i władza.
a) motywacja do sprawowania władzy a motywacja do pomagania innym;
b) ukryta dominacja
a) moc sprawcza – jak uzyskiwać to, czego się chce?
b) autowgląd – czy wiem, czego chcę?
Warsztaty marketingu politycznego
Na warsztatach przyjrzymy się mechanizmom politycznym w Polsce i na świecie; Uczestniczki przećwiczą kampanię wyborczą – od decyzji o starcie, wyborze jak / z kim / kiedy poprzez planowanie kampanii i jej sprawną realizację. Przeanalizujemy różne formy promocji kandydatki, reakcji na sytuacje trudne.
a) poziom partii politycznej;
b) poziom ruchu społecznego;
c) poziom indywidualny.
a) teorie wyborcze;
b) rola sondaży;
c) media w kampanii wyborczej.
Chcę czy muszę? Warsztat komunikacji dla liderek.
Na warsztatach poznamy tajniki skutecznej komunikacji, zbadamy, jak poszczególne (nad)używane słowa wpływają na nastrój, decyzje i relacje z innymi osobami; przećwiczymy sposoby jasnego i skutecznego komunikowania swoich emocji i potrzeb.
Warsztat będzie na bieżąco dostosowywany do potrzeb Uczestniczek.
TELEFONY ALARMOWE:
Pogotowie Ratunkowe |
999 |
Straż Pożarna |
998 91 39 74 026 91 39 70 944 |
Policja w Dobrej fax Policja - Łobez Dyżurny |
91 56 15 572 91 56 15 575 997 91 56 15 511 |